Kompania Reprezentacyjna w sercu historii – pokaz musztry paradnej podczas wkopania kapsuły czasu.

W samo południe, dokładnie 25 czerwca 2026 roku – w 50. rocznicę wydarzeń Radomskiego Czerwca ’76 – na Placu Corazziego odbyło się uroczyste wkopanie kapsuły czasu. Ma ona zostać otwarta w setną rocznicę robotniczych protestów dopiero w 2076 roku. Przedsięwzięcie, zainicjowane przez Instytut Pamięci Narodowej, symbolicznie połączyło współczesnych mieszkańców miasta z kolejnymi pokoleniami radomian.

Kapsuła powstała jako świadectwo pamięci o robotniczym zrywie z 1976 roku, ale również jako obraz współczesnego Radomia. W jej wnętrzu zamknięto dokumenty, pamiątki, publikacje, materiały historyczne oraz przedmioty związane zarówno z rocznicowymi obchodami, jak i z codziennym życiem miasta w 2026 roku.

Wkopanie kapsuły czasu  to ślad pamięci dla przyszłych pokoleń 

Niezwykle podniosłym elementem uroczystości był pokaz musztry paradnej w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej Szkół im.72 Pułku Piechoty w Radomiu. Nasi kadeci swoim widowiskowym i perfekcyjnym występem uświetnili to historyczne wydarzenie, wzbudzając dumę i podziw wśród zgromadzonych gości oraz mieszkańców Radomia. Swoją nienaganną postawą, elegancją w galowych mundurach oraz kunsztem kadeci nie tylko uświetnili obchody rocznicowe, ale stali się żywą wizytówką Naszej szkoły w sercu miasta. Ich udział w tak ważnym wydarzeniu historycznym na stałe zapisze się w dziejach Naszej placówki jako dowód patriotyzmu i szacunku dla tradycji.

Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski “HAIR & FASHION LAB” połączony z pokazem mody w Branżowym Centrum Umiejętności w Ciechanowcu obejmował część teoretyczną z zakresu kształcenia zawodu Technik Usług Fryzjerskich i praktyczną w wybranej konkurencji fryzjerskiej oraz część prezentacyjną połączoną z pokazem mody.

Konkurencje praktyczne: Kategoria damska – FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW. Kategoria męska – OLD SCHOOL BARBER JUNIOR / fryzura klasyczna męska oraz Najlepsza Prezentacja Wybiegowa.

Uczennice kształcące się w zawodzie technik usług fryzjerskich z wizażem i fotografią – Diana Hrushevska z klasy 4TC oraz Maja Milczarska z klasy 3TC – wzięły udział w konkurencji fryzjerskim Hair & Fashion Lab „Fryzura ślubna z włosów długich”.

Konkurs był wymagającym połączeniem testu wiedzy teoretycznej oraz praktycznego wykonania fryzury ślubnej. Nasze uczennice zaprezentowały wysoki poziom umiejętności, kreatywności i profesjonalizmu, osiągając wspaniałe wyniki!

W kategorii Najlepsza Prezentacja Wybiegowa zwyciężyła nasza absolwentka Alicja Adach, przygotowana przez Maja Milczarska , zdobywając I miejsce!

Diana Hrushevska wraz z modelką Patrycją Rejczak zdobyła III miejsce w kategorii Najlepsza Fryzura Ślubna!

Serdecznie gratulujemy dziewczynom tego wyjątkowego sukcesu oraz dziękujemy nauczycielkom przygotowującym uczestniczki do konkursu – Magdalena Suligowska i Aneta Bernat.

Uczniowie szkoły z zaangażowaniem wzięli udziału w eliminacjach szkolnych konkursu historycznego 50.Rocznica Radomskiego Protestu  Robotniczego Czerwiec 76. Galeria wykonanych prac na etapie szkolnym była bardzo duża, trudno było wyłonić zwycięzców. Julia z kl.1TD oraz Alan z kl. 2LA zwyciężyli w etapie szkolnym, a ich prace zostały zakwalifikowane do kolejnego etapu i zaprezentowane w Galerii Lasów Państwowych, gdzie można było podziwiać ich talent, kreatywność oraz artystyczną wrażliwość.

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu odbyła się finałowa gala konkursu plastycznego dla uczniów szkół średnich z Radomia. Jego celem było artystyczne upamiętnienie 50. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego„Czerwiec76”.
W wydarzeniu wzięli udział m.in.: wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek, wicekurator mazowiecka Elżbieta Milewska, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Mariusz Sołtykiewicz oraz prezes Stowarzyszenia Radomski Czerwiec '76 Krzysztof Stanik.

Wszyscy uczestnicy oraz laureaci odebrali dyplomy i nagrody z rąk Wicewojewody Mazowieckiego Patryk Fajdek oraz Mazowieckiej Wicekurator Oświaty Elżbiety Milewskiej.

Serdecznie gratulujemy Julii i Alanowi oraz dziękujemy nauczycielom-opiekunom: pani Anecie Bernat, panu Sebastianowi Konopce za przygotowanie uczniów do konkursu. W realizacji przedsięwzięcia wsparcia udzieliła również pani Anna Drela.

Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.

Uczniowie kształcący się na kierunku technik transportu drogowego zakwalifikowali się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Kolej na Mechatronikę”, organizowanego przez Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie eksploatacji i utrzymania kolejowych środków transportu w Łodzi. Konkurs skierowany był do uczniów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, automatyką, elektroniką oraz zastosowaniem mechatroniki w sektorze kolejowym

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny przygotowywane pod opieką pani Renaty Repeć, które osiągnęły wysokie wyniki i z powodzeniem rywalizowały z uczestnikami z całej Polski.

Duży sukces odniosła drużyna reprezentująca kategorię wiekową klas III–V szkół ponadpodstawowych w składzie: Adam Mężyk oraz Dawid Broda, zdobywając III miejsce drużynowo w finale konkursu. Osiągnięty rezultat potwierdza wysoki poziom wiedzy technicznej, umiejętności praktycznych oraz zaangażowanie uczniów w rozwój kompetencji zawodowych

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również drużyna reprezentująca kategorię wiekową klas I–II szkół ponadpodstawowych, w składzie: Ernest Lisiewicz oraz Mateusz Zawisza, która zajęła V miejsce drużynowo w finale konkursu „Kolej na Mechatronikę”. To bardzo wartościowe osiągnięcie i dowód na wysoki poziom przygotowania oraz ambitne podejście do rywalizacji. Życzymy Adamowi Mężykowi, Dawidowi Brodzie, Ernestowi Lisiewiczowi
i Mateuszowi Zawiszy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwijania zainteresowań i pasji technicznych.

Godziny szkolenia, rywalizacja do ostatnich metrów, nowe doświadczenia i setki wspólnych wspomnień. Tak wyglądał obóz szkoleniowy wojskowo-pożarniczy w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie, w którym uczestniczyła młodzież z klas mundurowych w dniach 7-12 czerwca 2026 roku. To był tydzień pełen wyzwań. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności

Z zakresu ratownictwa, pożarnictwa, szkolenia wojskowego i pracy zespołowej. Była pierwsza pomoc, zajęcia taktyczne, szkolenia pożarnicze, komora dymna, praca ze sprzętem ochrony dróg oddechowych oraz wiele innych ćwiczeń, które wymagały odwagi, dyscypliny i wzajemnego zaufania.

Największą satysfakcją był  fakt, że nasi uczniowie nie tylko ciężko pracowali, ale również znakomicie reprezentowali swoją szkołę. Osiągnęli wysokie lokaty w zawodach sportowych:

  • Zwycięstwo w sztafecie 8 × 400 m.
  • Zwycięstwo w zawodach sportowo-pożarniczych
  • 1. i 3. miejsce w rzucie granatem szkolnym chłopców, 2. i 3. miejsce w konkurencji dziewcząt.

To efekt zaangażowania, charakteru i wielu godzin pracy, które nasi uczniowie wkładali każdego dnia w rozwijanie swoich pasji i umiejętności. Był również czas na integrację, zwiedzanie Zamku w Malborku oraz poznanie bazy szkoleniowej logistyki w Grudziądzu.

Patrząc na tę młodzież, można być spokojnym o przyszłość. Jesteśmy z Was dumni!