Drugą, obok turnieju piłki nożnej uczniów klas ósmych, imprezą sportową w ramach Dni Patrona był bieg zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Swoje umiejętności i zapał do tej dyscypliny 24 kwietnia

2024 r. mogli sprawdzić już po raz drugi uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty. W kategorii chłopców dystans wynosił 3000 metrów, natomiast dziewczęta rywalizowały na dystansie 1000 metrów. Podobnie jak w roku ubiegłym trasa przebiegała alejkami Starego Ogrodu w Radomiu.

W kategorii chłopców najlepszy okazał się Jakub Czerwiński (klasa 5TF), drugie miejsce zajął Dawid Karol (klasa 3LB), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Cieślak (klasa 1TD).

Wśród kategorii dziewcząt pierwsza dobiegła Aleksandra Adamczyk (klasa 2LB), druga linię mety przekroczyła Chrysoula Voggli (klasa 1LC), tuż za nią przybiegła Magdalena Kępczyńska (klasa 3TC).

Na zwycięzców czekały bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez radomskie firmy:

- Pop Gym

- DietK - Krzysztof Blank

- Cross Fight Radom - Wojciech Peryt

- Restauracja Łubu Dubu

- Restauracja Square

Uczniowie otrzymali między innymi: tygodniowy voucher na siłownię Pop Grym w pakiecie z treningiem personalnym oraz miesięczną dietą dopasowaną do indywidualnych potrzeb, karnety na zajęcia z kickboxingu od klubu sportowego Cross Fight, a także nagrody w postaci zniżek do restauracji Łubu Dubu oraz Square w Radomiu.

Wszystkim uczestnikom oraz sponsorom dziękujemy za udział w biegu i wsparcie w organizacji wydarzenia sportowego.

  

 

button

sziennik

KP

 Oddziały Przygotowania Wojskowego

OPW logo 

Branżowe Oddziały Wojskowe

 2 2 1