Uczniowie Szkół im. 72 Pułku Piechoty uczestniczyli w "Festynie dla Dominika". Impreza odbyła się 30 maja na Stadionie Braci Czachorów, przy ul. Struga w Radomiu zorganizowana przez Akademię Sportu Radomiak, by wesprzeć zbiórkę na leczenie 1,5 rocznego Dominika. Chłopiec choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a , a jego rodzice walczą o każdą złotówkę, by zapewnić synkowi leczenie ratujące życie. Podczas imprezy uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych serwowali watę cukrową i kiełbaski z grilla. Na uczestników czekało wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W programie znalazły się między innymi turniej piłki nożnej, turniej piłki siatkowej, dmuchańce, gry i zabawy z nagrodami oraz liczne niespodzianki. O godzinie 15:00 rozpoczęły się licytacje charytatywne, z których cały dochód został przekazany na leczenie Dominika. Kulminacyjnym punktem dnia był charytatywny mecz na Stadionie Radomskiego Centrum Sportu przy Struga  o godzinie 17:00, a wstęp na wydarzenie był bezpłatny.  W promocję wydarzenia zaangażował się także Norbi, popularny polski piosenkarz, muzyk oraz prezenter telewizyjny i radiowy, który zachęcał do udziału w festynie i pomocy Dominikowi.

 710746087_1567455495386088_2812043290512443954_n.jpg