Otwarte Mistrzostwa Polski Grilla i BBQ organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Grilla i BBQ oraz Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie Gastronomii i Kelnerstwa według standardów KCBS Kansas City Barbeque Society odbyły się na terenie naszej szkoły w dniach 5-6 czerwca 2026r. Udział wzięły drużyny z Polski,Węgier, Litwy, Łotwy i Estonii. Zwycięzca Mistrzostw uzyska prawo do złożenia oficjalnej aplikacji na legendarne i najbardziej prestiżowe zawody na świecie – Jack Daniel's World Championship Invitational Barbecue 2026, które odbywają się w USA.
Naszą szkołę reprezentowało 5 drużyn, które zmierzyły się z konkursowym zadaniem Free Stay polegającym na przygotowaniu kiełbaski w ciekawy, kreatywny i oryginalny sposób. Młodzi adepci gastronomii wykazali się pomysłowością, umiejętnościami kulinarnymi oraz doskonałą współpracą w zespołach. Udział w mistrzostwach był nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim cennym doświadczeniem zawodowym. Uczniowie mieli możliwość zdobycia nowej wiedzy, poznania najnowszych trendów w grillowaniu i BBQ oraz wymiany doświadczeń z pasjonatami tej sztuki z całej Polski.
Udział w mistrzostwach okazał się sukcesem dla drużyny z klasy 2TC Małgorzaty Mitak, Małgorzaty Frąk oraz Denysa Omelchenko którzy zdobyli II miejsce stając na podium. Drużyna z klasy 4TF - Dawid Dziurzyński, Oliwia Kaluga, Natalia Janek zdobyli IV miejsce a drużyna z kl. 3TC Błażeja Gospodarczyka i Kacpra Wymitał zdobyli V miejsce w mistrzostwach w kategorii Free Stay
Jesteśmy dumni z zaangażowania, kreatywności i profesjonalnego podejścia wszystkich naszych uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę podczas tego prestiżowego wydarzenia.
Było smakowicie, aromatycznie i dużo kulinarnych emocji, pod czujnym okiem amerykańskich ekspertów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy organizatorom za stworzenie wyjątkowej atmosfery oraz możliwość udziału w mistrzostwach!
