Uczniowie kształcący się na kierunku technik transportu drogowego zakwalifikowali się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu „Kolej na Mechatronikę”, organizowanego przez Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie eksploatacji i utrzymania kolejowych środków transportu w Łodzi. Konkurs skierowany był do uczniów zainteresowanych nowoczesnymi technologiami, automatyką, elektroniką oraz zastosowaniem mechatroniki w sektorze kolejowym

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny przygotowywane pod opieką pani Renaty Repeć, które osiągnęły wysokie wyniki i z powodzeniem rywalizowały z uczestnikami z całej Polski.

Duży sukces odniosła drużyna reprezentująca kategorię wiekową klas III–V szkół ponadpodstawowych w składzie: Adam Mężyk oraz Dawid Broda, zdobywając III miejsce drużynowo w finale konkursu. Osiągnięty rezultat potwierdza wysoki poziom wiedzy technicznej, umiejętności praktycznych oraz zaangażowanie uczniów w rozwój kompetencji zawodowych

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również drużyna reprezentująca kategorię wiekową klas I–II szkół ponadpodstawowych, w składzie: Ernest Lisiewicz oraz Mateusz Zawisza, która zajęła V miejsce drużynowo w finale konkursu „Kolej na Mechatronikę”. To bardzo wartościowe osiągnięcie i dowód na wysoki poziom przygotowania oraz ambitne podejście do rywalizacji. Życzymy Adamowi Mężykowi, Dawidowi Brodzie, Ernestowi Lisiewiczowi
i Mateuszowi Zawiszy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwijania zainteresowań i pasji technicznych.