Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują Wojskowe Targi Służby i Pracy. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej, wprowadzonych Ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w dniach 17-18 marca 2023 r. w godz. 9.00-18.00, jednocześnie w 16 miastach, w tym w Radomiu. Informacja ta powinna zainteresować wszystkich mieszkańców, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.

– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.

W Radomiu miejscem Wojskowych Targów Służby i Pracy będą Szkoły im. 72 Pułku Piechoty – ul. Saska 4/6. Liczni wystawcy, którzy przyjadą do naszego miasta, poinformują zainteresowanych o rekrutacji do Sił Zbrojnych, odpowiedzą na pytania na takie pytania, jak: na czym polega dobrowolna zasadnicza służba wojskowa, jak zostać żołnierzem zawodowym, jakie są możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Z kolei osoby poszukujące pracy na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej będą mogli zapoznać się z ofertami w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Program targów wzbogacą liczne atrakcje, w tym prezentacje nowoczesnego sprzętu m.in. quadów, wozów dowodzenia – Jelcz, Ford Ranger, motocykli Kawasaki, Rak, przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, czołgu Leopard 2A5, kołowego transportera opancerzonego ROSOMAK. Wystąpi orkiestra wojskowa z Warszawy, odbędą się pokazy musztry w wykonaniu uczniów. Dodatkowo będzie można skorzystać z symulatorów 3D, refleksu, dachowania jak i wirtualnej strzelnicy. Dla najmłodszych dużą atrakcją będzie wojskowe maskowania twarzy oraz sportowy tor przeszkód. Na zakończenie nie zabraknie prawdziwego kulinarnego hitu - wojskowej grochówki.

 

Po raz pierwszy w tym roku w ramach Dni Otwartej Szkoły, jako jedyni w Radomiu, zapraszamy rodziców ósmoklasistów na spotkania z psychologiem. Dogodna forma warsztatów pozwoli lepiej poznać problemy młodzieży i łatwiej je rozwiązywać.

warsztaty

Fotorelacja - Wśród wystawców Radomskich Targów Sztuki

galeria2021 27

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022

galeria2021 22

Fotorelacja z uroczystego ślubowania klas pierwszych 11.06.2021r.

galeria2021 21

Fotorelacja  zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

galeria2021 16

Fotorelacja  Hołd Ofiarom Zbrodni Katyńskiej   

link

Fotorelacja  z  Dni Otwartych  - 24.02.2021r

link

Fotorelacja z wręczenia Certyfikatów ukończenia kursu Pletwonurka P1 -  17.02.2021r  

 link

 

w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania  Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu ZDZ

które polega na dalszym zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej od 25 marca 2020 r. do 26 kwietnia 2020 r. nauczanie będzie realizowane  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacja dla uczniów, rodziców/prawnych opiekunów o sposobie i trybie realizacji zadań w okresie czasowego ograniczenia będzie przekazywana za pomocą dziennika elektronicznego.

Uprzejmie prosimy o systematyczne sprawdzanie wiadomości przekazywanych w Vulkcanie oraz poczcie elektronicznej.


Radom, dnia 25 marca 2020 r.

W zwiazku z decyzją Rady Ministrów z dnia 11.03.2020 roku, w celu zapobiegania rozpowszechnianiu się koronawirusa w nawiązaniu do Polecenia Prezesa Zarządu ZDZ w Kielcach z dnia 11.03.2020 roku oraz w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020  zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdzialaniem  i zwalczaniem COVID-19

polecam:

Dyrektorom Szkół ZDZ  w Kielcach,

dyrektorom/ kierownikom jednostek organiozacyjnych ZDZ w Kielcach

Zawieszenie funkcjonowania placówek oświatowych ZDZ w Kielcach na okres 26 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku.

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zachęcamy Państwa do nauki zdalnej z uczniami.

W załączeniu przekazuję komunikat z najważniejszymi informacjami.

Aby pomóc w przygotowaniu się do takiej pracy przygotowaliśmy podpowiedzi dotyczące materiałów i narzędzi do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.gov.pl/zdalnelekcje. Można na niej znaleźć m.in. tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym czasie.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach higieny. Sprawdzajmy na bieżąco informacje zamieszczanie przez Ministerstwo Zdrowia, GIS i na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Z poważaniem

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

ZDALNE LEKCJE

Lekcje z internetu

 

Warszawa 13 marca 2020 r.

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w dniach 12 – 25 marca 2020 r.

 W związku z nasileniem zachorowań na COVID-19 decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca 2020 r. zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych (publicznych i niepublicznych). Działanie to ma na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem. W związku z powyższym oraz sygnałami zgłaszanymi do stacji sanitarno-epidemiologicznych o sytuacjach niewłaściwego zachowania Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny apeluje, o:

  • dopilnowanie, aby ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne, dzieci i młodzież w tym okresie pozostały w domu, nie przemieszczały się, ograniczyły przebywanie w miejscach publicznych, gdzie mogą być duże skupiska ludzi (komunikacja publiczna, centra handlowe, kluby, itp.),
  • zwrócenie uwagi na możliwość organizowania przez uczniów spotkań towarzyskich (tzw. „koronaparty”, „domówek” itp.) i zakazanie swoim dzieciom spędzania czasu wolnego w takiej formie,
  • przestrzeganie zasad higieny osobistej (w tym higieny kaszlu i kichania oraz czystości rąk), a także systematycznego sprzątania i czystości pomieszczeń gospodarstwa domowego,
  • stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego,
  • śledzenie na bieżąco komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej o sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Pobierz PDF: APEL DO RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH

 

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem: 

  • poradni psychologiczno-pedagogicznych;
  • specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  • młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych;
  • przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;
  • szkół w zakładach poprawczych i schroniskach dla nieletnich;
  • szkół przy zakładach karnych i aresztach śledczych.

W przypadku specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych o udziale w zajęciach dziecka decyduje rodzic. To nie obowiązek lecz prawo. Rodzic, którego dziecko do 8. roku życia nie bierze udziału w zajęciach ma prawo do zasiłku opiekuńczego.

Dyrektorze,

  • zajęcia w Twojej szkole, przedszkolu, placówce będą zawieszone na 2 tygodnie;  
  • 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze;
  • od 12 marca br. uczniowie szkół ponadpodstawowych nie przychodzą do szkół;
  • poinformuj uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną o tym, jak będą wyglądały kolejne dni;
  • od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy; natomiast pracownicy administracji i obsługi normalnie świadczą pracę;
  • poinformuj niezwłocznie rodziców i nauczycieli o ograniczeniu funkcjonowania placówki. Wykorzystaj do tego dziennik elektroniczny lub inne środki komunikacji z rodzicami i nauczycielami. Wywieś informację o zawieszeniu zajęć w widocznym miejscu;
  • możesz poprosić nauczycieli o to, aby przygotowali materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy uczniów w domu. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekaże informacje dotyczące e-materiałów, z których mogą korzystać uczniowie i nauczyciele;
  • w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, w placówkach kształcenia ustawicznego oraz w centrach kształcenia zawodowego zawieszenie zajęć dotyczy również zajęć realizowanych w ramach praktycznej nauki zawodu;
  • uczniowie branżowych szkół I stopnia będący młodocianymi pracownikami nie uczęszczają do szkoły. Realizują jednak przygotowanie zawodowe u pracodawcy na dotychczasowych zasadach;
  • od 16 marca br. będą zawieszone zajęcia realizowane w ramach turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników;
  • na wniosek rodzica ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego z Twojej szkoły, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, masz obowiązek zorganizowania mu opieki;
  • śledź na bieżąco komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Sprawdzaj również komunikaty wysyłane przez System Informacji Oświatowej.

W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty nauczycielom pozostającym w gotowości do pracy przysługuje wynagrodzenie ustalone na podstawie Kodeksu Pracy (art. 81 § 1).

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

  • dziennik elektroniczny;
  • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
  • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

  • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
  • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Podstawa prawna

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/410

Po odbiór świadectw i dyplomów egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie zapraszamy 30 sierpnia 2019 r. do sekretariatu szkoły od godz. 13.00.

Uroczysty przebieg miał informacyjny apel szkolny w dniu 26 marca 2018 r. Maturzyści, którzy zdali egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, otrzymali świadectwa. – To bardzo ważny dokument, otwierający drzwi nawet do najlepszych pracodawców – zwróciła się do uczniów klas maturalnych technikum, którzy zdawali egzamin kwalifikacyjny w zawodach: technik usług fryzjerskich, technik logistyk, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Gratulacje odebrały także uczennice: Ola Sokołowska i Ola Dusińska – laureatki międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego „Romantyczna Kobieta”, jaki odbył się pod patronatem Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Z kolei młodzież z klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum odebrała pamiątkowe albumy z bogatym serwisem zdjęciowym, dokumentującym uroczystość ślubowania w dniu 7 października ubiegłego roku.

zyczenia

Z okazji nadchodzących Świąt
życzę z całego serca obfitości łask i błogosławieństwa
od Zmartwychwstałego,
który pokonał śmierć i obdarza nas życiem.
Życzę ciepłej, pełnej nadziei
Wielkanocy
i mnóstwo rodzinnego odpoczynku.

Katarzyna Kołodziejska
wraz z pracownikami
Szkół im. 72 Pułku Piechoty
i Centrum Kształcenia Zawodowego
w Radomiu

O tym, że matura nie musi być straszna przekonali się uczniowie klas trzecich liceum i czwartych technikum, którzy 8 marca 2018 r. wzięli udział w próbnym sprawdzianie pod auspicjami redakcji „Echa Dnia”. Próbna matura na poziomie podstawowym z języka polskiego obejmowała takie zadania, jak: rozprawka, interpretacja wiersza, czytanie ze zrozumieniem i inne, które każdy otrzymał na arkuszu i należało się z nimi zmierzyć w regulaminowym czasie. Taka forma sprawdzianu, jedna z już ostatnich przed prawdziwą maturą, została zorganizowana po raz dziewiąty. Pytani przez nas uczniowie opuszczali sale egzaminacyjne raczej zadowoleni z tematów. Książka Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” jako kanwa głównej części sprawdzianu z języka polskiego, choć mogła być zaskoczeniem, dotyczy bardzo aktualnego w Polsce problemu rozliczeń wojennych i relacji polsko – żydowskich.

Dni otwartej Szkoły
Dla Uczniów i Rodziców
"Integruj się z ZDZ"

Zapraszamy w dniach :

  • 22 i 23.03.2018 r.  godz. 9.30-11.40,
  • 21.04.2018 r. godz. 9.00-12.30

W programie :

  • Warszaty Kuchni Orientalnej,
  • Warszaty fryzjerskie,
  • Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy,
  • Zajęcia na strzelnicy,
  • Zajęcia z musztry i szkolenia wojskowego.

Na zakończenie:

Pokaz umięjętności Uczniów Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

 

29 marca 2017 r. grupa uczestniczek i uczestników projektu z Technikum w Radomiu udała się autokarem do Kielc, by uczestniczyć w Targach Branżowych, zorganizowanych na terenie Targów Kielce SA. Na miejscu była możliwość zapoznania się z ekspozycjami takich branż, jak: informatyka, spawalnictwo, pneumatyka, logistyka, a także rozmów z pracodawcami. Działanie to było zrealizowane w ramach Zadania 3 – Dodatkowe Zajęcia Specjalistyczne. Targi zrobiły na młodzieży duże wrażenie, dostarczyły wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy oraz trendów i szans zatrudnienia. Także można było zapoznać się z najnowocześniejszymi technologiami z wyżej wymienionych branż. Udział w Targach Branżowych zakończył wspólny obiad.

28 marca 2017 r. na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ulicy Saskiej w Radomiu zostały przeprowadzenie ćwiczenia praktyczne inscenizujące wejście uzbrojonego napastnika na teren placówki szkolnej. Zgodnie ze scenariuszem, na teren szkoły przy ulicy Saskiej w Radomiu wtargnął uzbrojony napastnik/terrorysta, który wziął zakładników. Po zawiadomieniu właściwych służb do akcji wkroczyli policjanci Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu, którzy po krótkiej walce ujęli terrorystów i odbili zakładników wziętych do niewoli. Następnie ewakuowali młodzież ze szkoły i dokonali sprawdzenia budynków pod kątem podłożenia ładunków wybuchowych oraz przebywania osób mogących stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Ćwiczenie praktyczne było podsumowaniem zajęć profilaktycznych, które prowadzone były we wszystkich szkołach ZDZ w Radomiu. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z zasadami zachowania na miejscu zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Podczas zajęć teoretycznych młodzież została zapoznana z procedurami bezpiecznego zachowania, w przypadku znalezienia się w sytuacji zagrożenia terrorystycznego lub wręcz na miejscu takiego zamachu. Działanie miało na celu sprawdzenie umiejętności zachowania młodzieży w takiej sytuacji. Wspólne ćwiczenia, były wynikiem współpracy Szkół im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE NA STRONIE ----> ZOBACZ

BAZA DYDATYCZNA

  • Bezpieczny, ogrodzony, monitorowany  budynek i teren należący do szkoły

  • Przestronne sale dydaktyczne dla klas liczących do 16 uczniów.

  • Tablica multimedialna w każdej sali

  • Boisko szkolne

  • Plac zabaw

  • Basen

  • Hala sportowa

  • Świetlica szkolna

  • Sala koncertowa

  • Pedagog szkolny

  • Psycholog szkolny

  • Wyżywienie

Dodatkowe formy edukacyjne

  1. Obowiązkowe ( w czesnym)

  • Zajęcia w Szkole Muzycznej I stopnia do wyboru: gra na instrumencie, taniec, śpiew

  • Zajęcia na basenie

  • Język angielski

  • Zajęcia plastyczne:

  • Treningi kreatywności

  • Autorskie zajecia "W tajemniczym świecie sztuki"

  1. Nieobowiązkowe ( dodatkowo płatne)

  • Zajęcia sportowe

  • Piłka nożna

  • Samoobrona

  • Język włoski

  • Zajęcia w Szkole Muzycznej I stopnia 

  • Zajęcia z robotyki

 

Liczba godzin tygodniowo:

LP

Obowiązkowe zajecia edukacyjne wynikjące

z podstawy programowej

I

II

III

1

Edukacja polonistyczna, społeczna, przyrodnicza, matematyczna i zajęcia techniczne

12

12

12

2

Język obcy nowożytny ( jęz. angielski)

2

2

2

3

Edukacja muzyczna

1

1

1

4

Edukacja plastyczna

1

1

1

5

Zajęcia komputerowe

1

1

1

6

Wychowanie fizyczne

3

3

3

 

RAZEM

20

20

20

7

Religia / etyka

2

2

2

 

Dodatkowe, obowiązkowe zajęcia edukacyjne

     

8

Zajęcia w szkole Muzycznej I stopnia ( do wyboru)

2

2

2

9

Język angielski

1

2

2

10

Zajęcia na basenie

2

2

2

11

Zajęcia plastyczne

2

2

2

 

RAZEM

29

30

30

 

Dodatkowo (wg potrzeb) zajęcia edukacyjne nieobowiązkowe

     

 

o4 kwietnia 2017
Dni otwarte 2017 Szkół ZDZ w Radomiu


Program:

9.00 – 16.00 Warsztaty wyszkolenia strzeleckiego oraz instruktaż posługiwania się bronią palną, prowadzący:
Inspektor Paweł Raczyński – instruktor strzelania.

9.00 – 16.00 Pokazy i warsztaty czynne samoobrony z wykorzystaniem elementów judo, kickboxingu i
karate, Komenda Mazowiecka Policji w Radomiu – prowadzący instruktor samoobrony, taktyk i
technik interwencji. W pokazach można wziąć czynny udział, zmagając się na matach
z instruktorami oraz poznać podstawowe chwyty walki wręcz (na warsztatach obowiązuje
strój sportowy).

9.00 – 16.00 Pokazy musztry paradnej z wykorzystaniem broni białej oraz indywidualnego i grupowego
wyszkolenia w zakresie musztry, prowadzący: ppłk Witold Kalisiak, major Andrzej Wójtowicz.
10.30, 11.30, 12.30, 13.30 - Warsztaty i pokazy „Kuchnie świata”, prowadzi mistrz kulinarny
Katarzyna Grabusińska. W trakcie warsztatów zapraszamy na degustację przygotowanych dań.

9.00 – 16.00 Prezentacje pracowni: informatycznej, fryzjersko-kosmetycznej i wizażu, gastronomicznej,
salonu fryzjerskiego, Szkolnej Izby Pamięci, a także sal szkoleniowych: spawalniczej, CNC i
stanowiska kierowcy wózków jezdniowych.

11.00 – 13.00 Konkurs fryzjersko – kosmetyczny dla uczniów szkół fryzjerskich ponadgimnazjalnych oraz
Konkurs plastyczny na projekt rysunkowy dla uczniów szkół gimnazjalnych z profesjonalną
oprawą muzyczną non stop. Konkurs rozpoczyna się o godz. 11.00, czas trwania 90 min.,
ogłoszenie wyników obu konkursów oraz nagrodzenie zwycięzców ok. godz. 13.00.
Prowadzący – Wojtek Szymański z Radia Eska.
W przerwie konkursu: pokaz sztuki magicznej, występy nagrodzonych w konkursach zespołów
muzycznych i grup tanecznych.

Nauczyciele oraz uczniowie biorący czynny udział w wybranych warsztatach otrzymają zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności
Na placu obok szkoły podziwiać będzie można sprzęt i wyposażenie służb mundurowych – policji i służby więziennej

Gość specjalny Dni otwartych Michał Żeromiński:
bokser zawodowy z Radomia, srebrny medalista mistrzostw Polski i turnieju im. Feliksa Stamma, brązowy medalista z Pekinu. W karierze amatorskiej stoczył 165 walk. W 2012 debiutował na zawodowym ringu.

 

HISTORIA

 172 272

autor: Sebastian Konopka, nauczyciel historii

odznaka

Historia 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego to tylko 20 lat, ale zasługuje na naszą wdzięczną pamięć. Utworzony w dalekiej ziemi włoskiej z jeńców w mundurach obcych armii, którzy zawsze czuli się Polakami, a także z polskich ochotników z różnych stron świata - tak jak w tekście Mazurka Dąbrowskiego, z ziemi włoskiej przybył do Polski.  Jak cała „armia Hallera” był jednostką w pełni uzbrojoną, wyposażoną i gotową do działań bojowych. Po przybyciu do Polski w czerwcu 1919 roku znalazł się w grupie bojowej gen. Bonina, wyznaczonej do obrony zachodniej granicy przed możliwym  atakiem weimarskich Niemiec. Po wcieleniu armii Hallera do wojska polskiego, pułk otrzymał nazwę 145 Pułku Pieszych Strzelców Kresowych i wszedł w skład 18 Dywizji Piechoty.Historia 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego to tylko 20 lat, ale zasługuje na naszą wdzięczną pamięć. Utworzony w dalekiej ziemi włoskiej z jeńców w mundurach obcych armii, którzy zawsze czuli się Polakami, a także z polskich ochotników z różnych stron świata - tak jak w tekście Mazurka Dąbrowskiego, z ziemi włoskiej przybył do Polski.  Jak cała „armia Hallera” był jednostką w pełni uzbrojoną, wyposażoną i gotową do działań bojowych. Po przybyciu do Polski w czerwcu 1919 roku znalazł się w grupie bojowej gen. Bonina, wyznaczonej do obrony zachodniej granicy przed możliwym  atakiem weimarskich Niemiec. Po wcieleniu armii Hallera do wojska polskiego, pułk otrzymał nazwę 145 Pułku Pieszych Strzelców Kresowych i wszedł w skład 18 Dywizji Piechoty.W obronie granic młodego państwa polskiego przed sowietami,  pułk walczył na trzech frontach: Podolskim, Północnym w obronie Warszawy i Poleskim, od września 1919 roku do 18 października 1920 roku, czyli do chwili  podpisania rozejmu. W trakcie działań wojennych 18 Dywizja została nazwana Żelazną Dywizją, a jej 145 Pułk Pieszych Strzelców Kresowych został uznany za najbardziej waleczną jednostkę. Nieustępliwość i waleczność miały jednak wysoką cenę. Straty pułku to 19 oficerów oraz 286 podoficerów i szeregowych. 26 żołnierzy odznaczono Krzyżem Orderu Virtutii Militari, 38 oficerów i 63 szeregowych - Krzyżem Walecznych.Po powrocie do koszar w Pińsku pułk otrzymał nowy przydział do 28 Dywizji Piechoty  i nowy numer: 72 Pułk Piechoty.Od 24 kwietnia 1922 roku 72 pułk stacjonował w Radomiu, zajmując stare, porosyjskie koszary. Wielkim wysiłkiem żołnierzy koszary wyremontowano, rozbudowano i zagospodarowano tak, by służba była mniej uciążliwa. Pułk wrósł w Radom, stał się uczestnikiem uroczystości patriotycznych i państwowych. Brał udział w działalności sportowej, kulturalnej i społecznej. Od wdzięcznego społeczeństwa Radomia otrzymał  19 sierpnia 1923 roku sztandar pułkowy. Pułk uczestniczył w przeniesieniu do Radomia prochów pułkownika Dionizego Czachowskiego, obierając Go za swojego patrona. Rozkazem  ministra spraw wojskowych od roku 1937 pełna nazwa pułku brzmiała: 72 Pułk Piechoty im. płk Dionizego Czachowskiego. Szczególnie uroczyście obchodzono Święto Pułkowe w dniu 14 sierpnia, ustanowione na pamiątkę krwawego, wygranego starcia z wrogiem o Sochocin. Ostatni raz Święto Pułkowe było obchodzone w 1939 roku. Dwa tygodnie później, pułk wyruszył na stanowiska bojowe w okolicy Wielunia. 1 września o godzinie 8 rano niemieckie bomby spadły na stanowiska 72 pp, rozpoczęła się wojna obronna Polski…Borowiec, Rychłocice, Konopnica, Patoki, Rogoźno - to miejscowości zaciekłych walk i zadawanych dotkliwych strat nieprzyjacielowi. Niszczono niemiecką piechotę i czołgi, pomimo ogromnej przewagi liczebnej wroga i przewagi technicznej. Ponoszono także liczne straty. 7 września zgodnie z rozkazem pułk uderzył na przedmieścia Pabianic. Żołnierze 72 pułku walczyli przeciw zmotoryzowanemu pułkowi SS „Leibstandarte Adolf Hitler” i 23 pułkowi czołgów. Pomimo początkowych sukcesów, 72 pułk poniósł klęskę. Straty w żołnierzach, broni maszynowej  i przeciwpancernej spowodowały  utratę możliwości dalszej walki jako jednostka taktyczna. Wokół dowództwa udało się zebrać niepełną  kompanię żołnierzy. Reszta poległa, została ranna, dostała się do niewoli. Nieliczni dołączyli do innych jednostek. Zgodnie z dalszymi rozkazami, resztki pułku walczyły pod Milanówkiem, gdzie nastąpiły dalsze straty i gdzie został wzięty  do niewoli dowódca pułku ppłk Karol Chrobaczyński ze swym sztabem. W kolejnych dniach około 50 żołnierzy przebiło się do Warszawy, podobna liczebnie grupa doszła do twierdzy Modlin.W czasie walk poległo większość tych żołnierzy, którzy wyruszyli jako 72 pułk na front. Spoczywają na cmentarzach  na szlaku walk. Część poległych znamy z nazwiska, stopnia i daty śmierci, ale większość spoczywa bezimiennie w grobach zbiorowych, opatrzonych tylko liczbą pochowanych żołnierzy.To Oni - oficerowie i żołnierze pułku, którzy walczyli, polegli, odznaczyli się bohaterską postawą w boju, ale i Ci, którzy swoją służbę odbyli w czasie pokoju, wszyscy Oni - tworzący codzienność i sławę 72 Pułku Piechoty im. płk. Dionizego Czachowskiego - zasłużyli na naszą wdzięczność i pamięć.

Podpisy do zdjęć:

1. Wręczenie sztandaru ufundowanego przez burmistrza Chivaso w obozie La Mandria (14.03.1919r, przed wyjazdem do Francji).

2. Tak wyglądali żołnierze pułku w czasie walk w 1920 roku

3.   Defilada 72 PP na Placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu                                                           

 

fot. 1fot. 2fot. 3


Harmonogram   Procedury

Wybór kandydatów: 

IMG 3875 IMG 3876 

 

 

vfcvrdr gfdgfdgdfgdf gdfg dfg df

 Najbliższe kursy:

- Spawanie metodami MAG - 135, TIG - 141, MIG – 131 i MMA – 111; 

- Operator maszyn sterowanych numerycznie;

- Prawo jazdy kat. B – początek zajęć w każdy czwartek;

- Zawodowe prawo jazdy kat. C oraz C+E .

Zapisy telefoniczne (48 36 235 08) lub osobiste – ul. Saska 4/6, budynek C, pok. 104, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Zakład Doskonalenia Zawodowego należy do wiodących instytucji szkoleniowych. 

W tej działalności ściśle współpracujemy z instytucjami rynku pracy.

• dysponujemy własną bazą dydaktyczno-lokalową, która spełnia standardy nowoczesnego nauczania w systemie szkolnym i kursowym

• gwarancją wysokiej jakości usług edukacyjnych jest profesjonalna kadra. Współpracujemy z gronem sprawdzonych nauczycieli, wykładowców i trenerów. Wielu z nich to eksperci w swoich dziedzinach, których kwalifikacje i uprawnienia potwierdzają liczne dyplomy oraz certyfikaty

• umożliwiamy zdobywanie i podnoszenie kwalifikacji nie tylko poprzez organizowane kursy, ale również dzięki aktywnemu pozyskiwaniu funduszy ze środków Unii Europejskiej, które przeznaczane są na organizowanie bezpłatnych szkoleń. Z tej formy wsparcia korzystają w skali każdego roku tysiące mieszkańców Radomia oraz subregionu radomskiego.

Centrum Kształcenia Zawodowego 
Radom, ul. Saska 4/6, tel./fax 48 331 05 23, 48 362 35 08

UWAGA: Wszyscy uczestnicy kursów muszą mieć ukończone 18 lat.

Po ukończeniu szkoleń wydajemy Uczestnikom zaświadczenia  zgodne z wzorem MEN

  • Liceum ogólnokształcące 
  • Branżowa szkoła II stopnia

HARMONOGRAM ZJAZDÓW LO DLA DOROSŁYCH

HARMONOGRAM BRANŻOWEJ SZKOŁY II STOPNIA:

Technik pojazdów samochodowych klasa 1

Technik żywienia i usług gastronomicznych klasa 1

Technik uslug fryzjerskich klasa 1

Technik transporty klasa 1

Technik technologii żywienia klasa 2

Technik żywienia i usług gastronomicznych klasa 2

Technik pojazdów samochodowych klasa 2

Posiadamy uprawnienia szkół publicznych. Nasze atuty to: stała współpraca z pracodawcami, bezpłatne szkolenia w ramach projektów unijnych, uprawnienia do nadawania kwalifikacji i certyfikatów, 70-letnia tradycja, własna, nowoczesna baza szkoleniowa, profesjonalna kadra pedagogiczna.   

Liceum Ogólnokształcące: 3-letnie na podbudowie gimnazjum lub ośmioklasowej szkoły podstawowej

 

ZAPRASZAMY również na:

- kwalifikacyjne kursy zawodowe
-  kursy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (bezpłatne lub częściowo odpłatne)

Wszystkie zajęcia teoretyczne i praktyczne odbywają się w budynku przy ul. Saskiej 4/6.

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA  NOWOŚĆ

  • Na podbudowie Szkoły Branżowej I stopnia
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Technik transportu drogowego
  • Technik logistyk
  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik technologii żywienia

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA 

  • Magazynier logistyk 
  • Fryzjer
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych
  • Ślusarz
  • Kucharz
  • Cukiernik
  • Piekarz
  • Krawiec
  • Kierowca mechanik  
  • Dekarz

TECHNIKUM  (Edukacja wojskowa, policyjna, strażacka)

  •  Technik lotniskowych służb operacyjnych NOWOŚĆ

  • Technik eksploatacji portów i terminali NOWOŚĆ
  • Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej 

  • Technik informatyk 

  • Technik logistyk

  • Technik usług fryzjerskich

  • Technik mechatronik
  • Technik transportu kolejowego
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych - kierunek rozszerzony o edukację wojskową: specjalizacja animator zdrowego i dietetycznego żywienia dla służb mundurowych (klasa mundurowa)
  • Technik ekonomista
  • Technik handlowiec
  • Technik agrobiznesu
  • Technik hotelarstwa
  • Technik spedytor
  • Technik architektury krajobrazu
  • Technik spawalnictwa
  • Technik weterynarii

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

  • Klasa wojskowa
  • Klasa strażacka
  • Klasa policyjna


SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA w Radomiu ul. Wierzbicka 55

czteroletni cykl kształcenia dla uczniów od 10 do 16 roku życia sześcioletni cykl kształcenia dla uczniów od 7 do 10 roku życia

Specjalności:

gitara,fortepian,akordeon,skrzypce,flet,perkusja,saksofon,klarnet

Więcej informacji tel.603 912 116


LICEUM DLA DOROSŁYCH

 

erasmus

 

Już 1 marca 2015r. 16 uczniów z Niepublicznego Technikum w Ostrowcu Św. wyjedzie na bezpłatne praktyki zagraniczne finansowane z funduszy UE w ramach Programu Erasmus+. Staże zawodowe praktykanci odbędą w renomowanych niemieckich firmach na terenie Berlina. Uczniowie odbędą praktyki w zawodach: technik informatyk oraz technik logistyk. Staż trwa 4 tygodnie.  Naszym partnerem zagranicznym jest firma BerlinK. Celem praktyk zawodowych jest nabycie przez uczniów praktycznych umiejętności i kompetencji niezbędnych w pracy zawodowej, zweryfikowanie ich wiedzy wyniesionej ze szkoły oraz przygotowanie ich do zatrudnienia na rynku pracy. Dzięki uczestnictwie w Projekcie uczniowie podszlifują języki obce, zdobędą doświadczenie zawodowe oraz zwiedzą kraj naszego sąsiada.

 

button

sziennik

KP

 Oddziały Przygotowania Wojskowego

OPW logo 

Branżowe Oddziały Wojskowe

 2 2 1