Zapraszamy serdecznie na niezwykłe wydarzenie, które odbędzie się pod patronatem Ministra Obrony Narodowej, Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa Zarządu Głównego Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego,    
I Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych.
To będzie wyjątkowa okazja, by podziwiać perfekcyjną musztrę oraz zaangażowanie uczniów z całej Polski!
📅Data: 27-28 maja 2024 r.
🕒 Godzina: 10:00-15:00
📍 Lokalizacja: Plac Jagielloński, Radom

 
www
 

 

Harmonogram konsultacji

Uczniowie proszeni są o wcześniejsze umawianie się na konsultacje bezpośrednio do nauczycieli prowadzących zajęcia za pośrednictwem dziennika, wiadomości e-mail, sms, telefon.

Uczniu,

- Nie umawiaj się na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

- jeżeli umówiłeś się na konsultacje, a nie możesz przyjść, zgłoś ten fakt odpowiednio wcześniej – nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia.

-Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.

-W drodze do i ze szkoły korzystaj z osłony na usta i nos oraz zachowuj dystans społeczny.

-Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

-Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

-Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

-Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.

Zapraszamy serdecznie na bezpłatne zajecia z wyszkolenia strzeleckiego na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. Zajęcia prowadzone przez instruktora odbywają się w dniach: wtorek - piątek (28.07-31.07) w godzinach 10-13.

 

 

Poniżej przedstawiamy harmonogram tegortocznych matur. Harmonogram matur

 

ODBIÓR CZUJNIKÓW CZADU do 15 listopada 2019 r.

W związku  z wyczerpaniem limitu zgłoszeń na czujniki czadu (1100 szt.) i koniecznością terminowego rozliczenia tego programu z Urzędem Miejskim w Radomiu, zwracamy się z uprzejmą prośbą o pilny kontakt do dnia 15 listopada 2019 r. Osoby, które dostarczyły formularz zgłoszeniowy, lecz nie stawiły się na spotkania w wyznaczonym terminie celem odbioru czujnika.

Po tym terminie czujniki czadu trafią do osób z listy rezerwowej.

 

Zakład Doskonalenia Zawodowego Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu realizuje na zlecenie Gminy Miasta Radom Zadanie publiczne POMOC SPOŁECZNA, w tym pomoc Rodzinom i Osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych Rodzin i Osób:

Przeprowadzenie kampanii o niebezpieczeństwach związanych z tlenkiem węgla wśród radomskich seniorów, w tym zakup czujników czadu.

Program dotyczy profilaktyki i bezpieczeństwa, jest skierowany do radomskich seniorów w wieku 65+, którzy w swoich budynkach/lokalach mieszkalnych używają urządzeń grzewczych z otwartą komorą spalania.

Cele programu:

 • Przeprowadzenie kampanii informacyjnej uświadamiającej osobom starszym czym jest czad, jakie zagrożenia i negatywne konsekwencje niesie za sobą zatrucie gazem,
 • Przekazanie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć tragedii, jak uchronić się przed zatruciem,
 • Przekazanie wiedzy na temat rozpoznawania pierwszych objawów zatrucia czadem i udzielania pierwszej pomocy osobie, która uległa zatruciu,
 • Wyposażenie min. 800, a mx. 1000 seniorów 65+ w czujniki czadu.

W dniu 27.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pierwszych z trzech zajęć realizowanych przez 25 Brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim. Zajęcia te dotyczyły szkolenia strzeleckiego.
Przeprowadzono je w dwóch panelach. W panelu 1- szym omówiono: teorię strzału, budowę broni, rozkładanie i składanie broni, przyjmowanie postaw strzeleckich (w tym czynności przed, w czasie i po strzelaniu), trening celowania (zgrywanie przyrządów celowniczych i ściąganie spustu), strzelanie do celów na symulatorze strzeleckim typu ŚNIEŻNIK – na ocenę. Natomiast w panelu w 2 – gim naukę realizowano z użyciem innych symulatorów strzelania, uczono praktycznie wykonywać łączne czynności do strzelania na rubieży otwarcia ognia , zapoznano ze sprzętem (takim jak: moździerz M 98, granatnik MK 19, PPK Spike, czy USTU 1/RST GROM, a także zaprezentowano wóz dowodzenia, łódź patrolowo – rozpoznawczą, wyposażenie płetwonurka i sprzęt OPBMR). Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni z zajęć, a zwłaszcza z obsługi trenażera systemu ŚNIEŻNIK (mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, tj. intensywnych opadów deszczu).

Zebrania z rodzicami uczniów szkoły ponadgimnazjalnej odbędą sie 16 maja o godz. 16.30, ul. Saska 4/6  

Wyjątek: klasa 2 L - godz. 17.00

 Zebrania z rodzicami uczniów gimnazjum  18 maja o godz. 16.30, ul. Wierzbicka 55

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty oraz Centrum Kształcenia Zawodowego miały swoje stoisko promocyjne podczas Targów Edukacji i Pracy zorganizowanych przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Radomiu. Podczas tego spotkania pracodawców, instytucji szkoleniowych oraz rynku pracy, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie z technikum usług fryzjerskich oraz klasy technik informatyk innowacja policyjna. Oferta szkół i szkoleń realizowanych pod szyldem Zakładu Doskonalenia Zawodowego spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi poszukujących pracy. Były to pierwsze w tym roku Targi Pracy, do udziału w których jesteśmy co roku zapraszani przez organizatorów jako ceniony partner.

 

Odświętny wygląd młodzieży, trudne do ukrycia zdenerwowanie uczniów oraz ich nauczycieli. Jak w każdej szkole ponadgimnazjalnej, także u nas w dniu 4 maja 2017 r. zaczął się czas matur. Pierwsze emocje towarzyszyły już przy losowaniu numerów miejsca, potem doszedł lekki stres związany z krótkim oczekiwaniem na arkusze z tematami egzaminacyjnymi z języka polskiego. I już wszystko wiadomo. Teraz regulaminowy czas na napisanie maturalnej pracy: rozprawki lub interpretacji wiersza. Pierwsi maturzyści opuszczają salę po około 90 minutach. Pytamy: jak poszło? Trochę jestem rozczarowana, spodziewałam się tematu związanego z konkretną lekturą – mówi Klaudia Bąk z Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Natalia Mortka z klasy IV TA ocenia, że poradziła sobie dobrze z rozprawą nt. „Praca – obowiązek czy pasja”. Odniosłam się do dwóch książek – „Lalki” oraz „Zbrodni i kary”. Było trochę wolnego, można było się przygotować – dodaje. Beata Kwiatkowska wybrała drugą możliwość - interpretację wiersza. Jego główne przesłanie to upływ czasu, można na ten temat sporo napisać – mówi. Wśród tegorocznych maturzystek jest Natalia Mital z klasy IV TB, finalistka eliminacji do tytułu Miss Ziemi Radomskiej. – Chyba poszło mi dobrze – ocenia. - Teraz myślami jestem przy dalszych egzaminach, między innymi do rozszerzonej biologii. Chce studiować fizjoterapię we Wrocławiu.
Do 26 maja – ciąg dalszy maturalnych zmagań z matematyki, języka angielskiego, WOS-u, geografii i innych przedmiotów. Trzymamy mocno za wszystkich kciuki!

Kursy zawodowe w Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu dają gwarancję wysokiej jakości nauczania, wsparcia profesjonalnej kadry instruktorów i wykładowców oraz komfortu nauki w dobrze przygotowanych do tego salach i warsztatach. Umożliwiamy zdobycie zawodu lub nowych uprawnień, przekwalifikowanie oraz doskonalenie w wykonywanym już zawodzie.

Zapisz się do nas jeszcze dziś, by nie pozostać w tyle na dynamicznie zmieniającym sie rynku pracy w Polsce.

 

Profesjonalne podejście i świetni instruktorzy.

ZAINWESTUJ W SWOJA PRZYSZŁOŚĆ Z NAMI!

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

 

Centrum Kształcenia Zawodowego w Radomiu

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach

ul. Saska 4/6

26-600 Radom

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 tel. 48 362 35 08, 601 528 417

 

LISTA DOSTĘPNYCH KURSÓW

ZOBACZ FILM   ------------->  Jak po raz pierwszy zalogować się do dziennika elektronicznego?

ZOBACZ FILM   -------------> Jak odzyskać zapomniane hasło do dziennika elektronicznego?


 

 

-------------Zaloguj się do dziennika! ---------------

 zaloguj sie

Procedura przywracania dostępu do dziennika elektronicznego w przypadku utraty hasła lub upłynięcia terminu ważności hasła:

1. W oknie logowania do dziennika kliknąć link - Przywróć dostęp.
2. W kolejnym oknie wpisać adres e-mail używany do logowania - ten który został podany wychowawcy. Zaznaczyć - Nie jestem robotem i kliknąć w przycisk Wyślij wiadomość.
3. Odebrać pocztę z podanego adresu. Poczta musi być aktywna - rodzic/uczen musi mieć dostęp do swojej poczty.
4. Kliknać w link aktywacyjny przesłany automatycznie z dziennika na pocztę rodzica/ucznia.
5. Otworzy się strona na której należy wpisać i zatwierdzić nowe wymyślone przez siebie hasło dostępu do dziennika.
6. Wejść ponownie na stronę logowania do dziennika . Podać adres e-mail służący do logowania oraz hasło wymyślone w punkcie poprzednim.

 

przywracanie dostepu

przywracanie dostepu2

 

Szkoły w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego zapraszają wszystkich absolwentów do wypełnienia ankiety, której wyniki wpłyną na usprawnienie działalności edukacyjnej i w efekcie wpłyną na podniesienie jakości kształcenia. Wypełnienie ankiety nie zajmie wiele czasu i jest anonimowa. Dziękujemy za poświęcony czas.

ANKIETA

Po wypełnieniu proszę wysłać dokument na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualna oferta szkół dla młodzieży:

Liceum ogólnokształcące                                                                                                                                                                            

Liceum Ogólnokształcące trwa cztery lata można je uzupełnić dodatkowymi zajęciami wojskowymi, policyjnymi lub strażackimi. Absolwenci liceum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować dalszą naukę w szkołach wyższych lub uzyskiwać dodatkowe kwalifikacje na zawodowych kursach kwalifikacyjnych.

 • Klasa wojskowa
 • Klasa strażacka
 • Klasa policyjna
 • Klasa ogólnokształcąca

 

TECHNIKUM                                                                                                                                                                                                                                            

Technikum trwa pięć lata można je uzupełnić dodatkowymi zajęciami wojskowymi, policyjnymi lub strażackimi. Absolwenci liceum po zdaniu egzaminu maturalnego mogą kontynuować dalszą naukę w szkołach wyższych lub uzyskiwać dodatkowe kwalifikacje na zawodowych kursach kwalifikacyjnych.


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA                                                                                                                                                                                  

Branżowa Szkoła I stopnia trwa 3 lata. Absolwenci moga kontynuować dalszą naukę w Branżowej Szkole II stopnia.


SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA                                                                                                                                                                                 


Szkoła Muzyczna I stopnia w Radomiu ul.Wierzbicka 55

 • czteroletni cykl kształcenia dla uczniów od 10 do 16 roku życia
 • sześcioletni cykl kształcenia dla uczniów od 7 do 10 roku życia

Specjalności:

 • gitara, fortepian, akordeon, skrzypce, flet, perkusja, saksofon, klarnet

 


 

Szkoły im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego umożliwiają  zdobycie wykształcenia ogólnego i zawodowego. Zajęcia organizowane są w systemie dziennym dla młodzieży oraz  stacjonarnym (wieczorowym) i zaocznym dla dorosłych. Wybór kształcenia w Szkołach ZDZ to szansa na uzyskanie atrakcyjnych i poszukiwanych na rynku pracy kwalifikacji zawodowych. Potwierdzeniem najwyższej jakości usług edukacyjnych jest liczba blisko 50 tysięcy absolwentów. Niepubliczne Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego kształcą na prawach szkoły publicznej młodzież i dorosłych od ponad 30 lat. Od początku istnienia szkół najważniejszym ich celem  jest  dynamiczny rozwój ukierunkowany na potrzeby edukacyjne uczniów z uwzględniem w ofercie zawodów defizytowych wskazanych w Barometrze Zawodów woj. mazowieckiego.  . Obecnie kształcimy młodzież i dorosłych w Liceum Ogólnokształcącym, w Technikum Zawodowym, Branżowej Szkole I stopnia, Branżowej Szkole II stopnia. Oferujemy naukę w następujących zawodach:  OFERTA na rok szkolny 2024/2025

10 powodów dla których warto wybrać naukę w Szkołach ZDZ w Kielcach:

 • Szkoły ZDZ mają uprawnienia szkół publicznych, a ich absolwenci mogą kontynuować naukę w szkołach wyższego stopnia;
 • kształcenie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej;
 • oferowana nauka odbywa się w wielu zawodach i specjalnościach
 • atrakcyjne praktyki zawodowe (np.: w Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, we Włoszech), po których stażyści otrzymują certyfikat Europass-Mobilność uznawany przez pracodawców w całej UE
 • udział w dodatkowych, bezpłatnych lekcjach nauki języków obcych
 • kompleksowo przygotowanie do podjęcia pracy w wyuczonym zawodzie
 • specjalistyczne pracownie dydaktyczne (m.in.: komputerowe, multimedialne, kosmetyczne, fryzjerskie, językowe i gastronomiczne)
 • atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne, m.in.: teatralne, taneczne, muzyczne, sportowe, informatyczne, językowe i turystyczne
 • młodzież doskonali umiejętności, rozwija zainteresowania i ma możliwość ich prezentacji w konkursach i festiwalach (Festiwal Talentów, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, olimpiady przedmiotowei konkursy zawodowe)
 • uczniowie i słuchacze mają możliwość bezpłatnego zdobycia dodatkowych kwalifikacji na kur

 

button

sziennik

KP

 Oddziały Przygotowania Wojskowego

OPW logo 

Branżowe Oddziały Wojskowe

 2 2 1